Molotov Cocktail Party

We wrześniu 2002 roku, w ramach promocji książki Maxa Cegielskiego, w stołecznym klubie Punkt odbyła się pierwsza impreza Masala Soundsystem. Muzycznym założeniem była chęć zaprezentowania porywającej, przesiąkniętej folklorem i pełnej tanecznej energii muzyki z różnych stron świata. Założeniem ideowym była chęć ukazania, że różnice między kulturami nie muszą być źródłem konfliktów - mogą być podstawą fascynującego dialogu na płaszczyźnie muzyki i zabawy. ZADZIAŁAŁO! :)

Stopniowo Masala wzbogacała się o DJ'ów, VJ'ów, instrumentalistów, wokalistów i tancerki - stając się pełnoprawnym zespołem grającym autorskie koncerty. Nie oznaczało to jednak zarzucenia działalności soundsystemowej - w ciągu 10 lat istnienia Masala zagrała kilkaset udanych imprez, rezydując w popularnych klubach, podróżując po całym kraju i uświetniając liczne wydarzenia o wielkiej skali i wielotysięcznej publice. Od 2011 roku imprezy grane przez członków Masali odbywają się pod nazwą Molotov Cocktail Party, aby nikt nie mylił ich z występami koncertowymi.

Co usłyszycie wpadając na imprezę Molotov Cocktail Party? Balkan Beats, Klezmer Hip-Hop, Asian Underground, World Music, Gypsy Punk, Kuduro, Bhangra, Bollywood & more! Muzyczna selekcja wędruje od Bałkanów przez Algierię i Maroko po Punjab i Bollywood, zahaczając przy tym o Izrael, Węgry, Brazylię, Ukrainę, Rumunię, Angolę i inne miejsca, gdzie tworzy się taneczną muzykę inspirowaną lokalnym folklorem. Molotov Cocktail Party to DJ'e gwarantujący różnorodną, etniczno-nowoczesną selekcję najwyższych lotów, MC's nakręcający zgromadzoną publikę do zabawy, muzycy grający z mistrzowską wprawą na orientalnych instrumentach, pokazy orientalnego tańca i malownicze wizualizacje. Mamy to wszystko - i znacznie więcej! Gwarantujemy imprezowe wrażenia najwyższych lotów, podane w nieszablonowej otoczce i utrzymane na niespotykanym poziomie.

W ciągu 10 lat działalności imprezy Masala Soundsystem / Molotov Cocktail Party cyklicznie odbywały się w popularnych klubach takich jak Punkt (Warszawa, 2002 - 2007), Jadłodajnia Filozoficzna (Warszawa, 2008 - 2009), Nowy Wspaniały Świat (Warszawa, 2010), Chwila (Warszawa, 2011 - 2012) czy Prozak (Kraków, 2003 - 2009).

O uniwersalności imprez Masala Soundsystem / Molotov Cocktail Party dobrze świadczy również fakt, że kilkukrotnie odbywały się one w charakterze zabaw sylwestrowych (w Warszawie, Trójmieście i Krakowie). Uświetniały też one wydarzenia takie jak Festiwal Era Nowe Horyzonty (Cieszyn, 2005), 10 Urodziny telewizji CANAL+ (Warszawa, 2006), Piknik Naukowy Centrum Nauki Kopernik i Polskiego Radia (Warszawa, Podzamcze, 2008), otwarcie festiwalu Planete Doc Review (Warszawa, PKiN, 2010) czy afterparty po Blokadzie Marszu Niepodległości (Warszawa, CDQ, 2010) i wiele innych. Grając imprezy członkowie Masali dzielili scenę z zagranicznymi gwiazdami world music, muzyki etnicznej i reggae jak Aiwa (Kanada), Mittu Sain (Pakistan) czy Irie Revoltes (Francja). Brali też w tej roli udział w popularnych festiwalach o wielotysięcznej publice, takich jak One Love Festival (Wrocław, 2007), Reggaeland Festival (Płock, 2009), Festiwal Re:Wizje (Warszawa, 2009) czy Cracow Reggae Festival (Kraków, 2010).

PRZYKŁADOWE SETY:

WAŻNIEJSZE IMPREZY:

Jako Molotov Cocktail Party / Masala Soundsystem

- Cykliczne imprezy w klubie Prozak / Kraków / 2003 - 2007

- Cykliczne imprezy w klubie Punkt / Warszawa / 2003 - 2005

- Cykliczne imprezy w klubie Jadłodajnia Filozoficzna / Warszawa / 2006 - 2009

- Cykliczne imprezy w klubie Nowy Wspaniały Świat / Warszawa / 2009 - 2010

- Cykliczne imprezy w klubie Chwila / Warszawa / 2011 - ?

- Impreza Sylwestrowa w klubie Prozak / Kraków / 2006

- Impreza Sylwestrowa w klubie Żak / Gdańsk / 2007

- Impreza w klubie CDQ w/ AIWA [FRA] / Warszawa / 2007

- One Love Festival / Wrocław / 2007

- Impreza w klubie Punkt w/ Mittu Sain [PAK] / Warszawa / 2008

- Piknik Naukowy Centrum Nauki Kopernik i Polskiego Radia / Warszawa / 2008

- Reggaeland Festival / Płock / 2009

- Festiwal Re:Wizje / 1500m2, Warszawa / 2009

- Cracow Reggae Festival / Kraków / 2010

- Otwarcie festiwalu Planette Doc Review (dla gości festiwalu) / Warszawa / 2010

- Otwarcie festiwalu Planette Doc Review (dla publiki) / Warszawa / 2010

- Dni Miasta / Ryki / 2010

- Afterparty po Blokadzie Marszu Niepodległości w/ Irie Revoltes [FRA] / Warszawa / 2010

- Spóźniony Sylwester w klubie Stacja Orunia / Gdańsk / 2011

i wiele innych...

tl_files/ini/obrazki/molotov2.jpg

GRALI W KLUBACH TAKICH JAK:

Jako Molotov Cocktail Party / Masala Soundsystem

Punkt / Warszawa

Jadłodajnia Filozoficzna / Warszawa

Chwila / Warszawa

Kamieniołomy / Warszawa

Nowy Wspaniały Świat / Warszawa

1500m2 / Warszawa

Depozyt 44 / Warszawa

Zwiąż Mnie / Warszawa

Żak / Gdańsk

Sfinks / Sopot

Atelier / Sopot

Prozak / Kraków

Żaczek / Kraków

Kloster / Tychy

Zanzibar / Chorzów

Oko Miasta / Katowice

Droga do Mekki / Wrocław

Eskulap / Poznań

Fama / Białystok

Cax Mafe / Lublin

Graffiti / Lublin

Mózg / Bydgoszcz

Art Cafe / Toruń

Ampstrong / Zakopane

Jazgot / Szklarska Poręba

Iron Horse / Lubań

i wiele innych...